Darkovská jodobromová solanka

125 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Darkovská jodobromová solanka

Přírodní produkt

Díky svému jedinečnému složení poskytuje účinnou domácí péči při onemocnění angínou, chřipkou, nachlazením, kašlem, rýmou, aftami a ústními mykózami. Nejlepších výsledků dosahujeme při aplikaci solanky při prvních příznacích onemocnění.

Jedná se o přírodní termální jodobromovou solanku z období třetihor, doprovázející uhelné sloje ve slezské kamenouhelné pánví. Je těžena z hloubky více než 600 metrů, díky tomu je zbavena civilizačního znečištění a není již dále upravována.

Výjimečnost darkovské jodobromové solanky spočívá v jejím obsahu minerálních látek. Má na světě nejvyšší koncentraci jódu a bromu a kromě toho obsahuje celou řadu stopových prvků, jako jsou selen, baryum, bor, hořčík, stroncium, křemík a celou řadu dalších.

Použití:

Inhalace: K tomuto účelu používáme inhalátory a rozprašovače dle návodů výrobce, nebo solanku zahřejeme a inhalujeme páru. Důležité je solný roztok důkladně ohřát, aby vznikl dostatek páry. Potom se stačí naklonit nad hrnec a opatrně páru nasávat nosem. Pozor však na to, aby vás horká pára nespálila. Tímto procesem zvlhčujeme dýchací cesty a působením jodu eliminujeme bakteriální a virovou infekci. Působením bromu dochází ke zklidnění podrážděných sliznic a tlumení kašle.

Kloktání: Je možné buď klasicky kloktat, nebo solanku alespoň nechat pár desítek vteřin v ústech. Následně vyplivněte, ale ústa si rozhodně nevyplachujte. Nechte sůl působit i v prázdných ústech.

Natáhnutí solanky do nosu: Není to příjemné, ale když to vyzkoušíte, tak si můžete být jisti tím, že se vám velmi výrazně uleví. Solanku natáhněte nejprve do jedné a potom zase do druhé nosní dírky. Snažte se to zvládnout, jelikož po chvíli pálení se objeví úleva.

Výše uvedené procedury opakujte 3 – 4 x denně až do úplného vymizení příznaků.

Darkovskou jodobromovou solanku lze používat také preventivně a to pomoci domácích zvlhčovačů vzduchu nebo fontánek. Přínosem je zlepšení komfortu dýchání, obohacení ovzduší jodem, což nahrazuje pobyt u moře, a vede k prevenci u onemocnění dýchacích cest.

Kontraindikace: pokročilé astma, tuberkulóza, krvácivé záněty dýchacích cest, rakovina, hyperfunkce štítné žlázy, alergie na některou ze složek solanky (jod, brom)

             Darkovskou jodobromovou solanku lze použít i na obklady při bolestech páteře, kloubů, svalů a šlach

Obsah nejdůležitějších komponentů:

vápník > 800 mg/l   hořčík > 400 mg/l    brom > 120 mg/l     jód > 100 mg/l

Mimo výše uvedených komponentů obsahuje solanka draslík, selen, stroncium, křemík a celou řadu dalších mikroelementů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Darkovská sůl
Objem: 950 ml.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení